All the winners at the 2019 AAC Awards evening.

AAA Standard Awards Scheme badges and certificates

U13 females

Isabelle Martin
Evey Powell
Bethan Thompson
Amy Frost

U15 females

Amy Stevenson
Tilly Westbrook
Oliva Martin
Celena Appleby-Prince

U17 female

Georgina Halfhead

U20 female

Scarlett Herold

Senior females

Tiffany Fox
Fiona Bunn
Cordelia Parker
Fatima Jammeh-Kinteh

U13 males

Connor Morgan
Oliver Frost

U15 males

Charlie Birch
Stefano Rajasundaram
Jack Lipman
Edward Betts
Oliver Thompson

U17 males

Malte Wilhelmsson
Benjamin Davys
Kie Francis
William Barrett

U20 males

Loick Bazzi
Adam Ede

Senior males

Ben Claridge
Josh Beech

Oxfordshire Junior League Athletes of the Year

TaimaruKimber-Bidlot
Amy Stevenson

QuadKids

Elliot Frost
Imogen Ford

Sportshall Athletes of the Year

Oliver Thompson
Bethan Thompson

Fundamentals Group Coaches’ Choice Award

Meg Connor
Ewan Shayler

Transition Group Coaches’ Choice Award

Bethan Thompson

Speed Development Group Coaches’ Choice Award

Lola Gunn

Sprints Group Coaches’ Choice Award

Malte Wilhelmsson

Jack Conan Endurance Cup

Connor Morgan

Ivor Hopkins Endurance Cup

Isabelle Martin
Olivia Martin

U13 Athletes of the Year

Connor Morgan
Isabelle Martin

U15 Athletes of the Year

Charlie Birch
Olivia Martin

U17 Athletes of the Year

Benjamin Davys
Georgina Halfhead

U20 Athletes of the Year

Loick Bazzi
Scarlett Herold

Most Improved Junior Athlete of the Year

Celena Appleby-Prince

Overall Junior Athletes of the Year

Isabelle Martin
Charlie Birch

Senior Athletes of the Year

Ben Claridge
Tiffany Cox

Midland League Athlete of the Year

André Oliveira
Scarlett Herold

Vets League Athlete of the Year

Graham Wallace
Jane Fabes

Club Championships women

Overall woman

Lucy Shelton

Club Champion U20 

Chloe Ridewood

Club Champion senior woman

Laura Bray

Club Champion vet woman 35

Elizabeth McGill

Club Champion vet woman 45

Becks Compton

Club Champion vet woman 55

Wendy Millatt

Club Champion vet woman 65

Noel Blatchford

Club Championships men

Overall man

James Clayton

Club Champion U20 

Alexander Pennington

Club Champion senior man

James Willard

Club Champion vet man 40

Steve Wade

Club Champion vet man 50

Mark Lewy

Club Champion vet man 60

James Wigmore

Club Championship Most Prolific Racer

Kathy Clarke

Club Championship 10 races

Women

Jennifer Swarbrick
Philippa Terry
Lisa Gilholm
Julia Pennington
Samantha Egerton
Catherine Warren
Michelle Durham
Lucy Hamilton
Helen Nash
Sue Cozens
Jill Ball
Sam Blacker
Fiona Topp
Helen Bower
Joanne Fellows
Nicky Brock
Sandar Wade
Maria Hamilton
Joanne Worth
Judy Howard

Men

Andrew Muir
Julian Moore
Martin Walker
Stephen Badcock
Tom Clarke
David Morgan
Jonathan Nash
Stephen Sadler
John Styles
Nic Hamilton
Terry Francis
Mark Shepley
Chris Lyon

Special awards

Press Officer Award

Paul Fernandez

Ivor Hopkins Volunteer Award

Luke Chown

Tad’s Marathon

Becks Compton

Beginners Group Inspiration Award

Sandar Wade

Personality of the Year

Tim Foxall